Media o nas

Nasz Tydzień Bydgoszcz - Czwartek, 24 grudnia 2015 r.

Wywiad do prasy bydgoskiej.

Z żalem odmawiam i pędzę dalej, bo udało mi się umówić z grupą sześciu innych Mikołajów, którzy pod wodzą Pani Mikolajowej Marii Nadolnej (z Biura Orimp), która od 16 lat wciela sie w te rolę, od samego rana odwiedzali szpitale, domy pomocy społecznej a przede wszystkim przedszkola gdzie dzieci z noskami przyklejonymi do szyby wyczekiwały tych obiecanych :)))))

Sześciu Mikołajów ma świetne, idealnie skrojone stroje. - Uważajcie na brody - ostrzega Pani Mikolajowa, w kawiarni i do kawy przynosi im sześć słomek. - Brody są najważniejsze, czasami się je pierze, ale delikatnie, w ręce. Niektóre elementy stroju zamawiamy w specjalistycznych miejscach w USA.

Do sześciu razy sztuka.

Mikołaje są pełni entuzjazmu, roześmiani. Właśnie wrócili ze szpitala....... Odwiedzili tam chore dzieci. Niektóre z nich nigdy nie opuszczą placówki... - Musimy opanować wzruszenie i dać z siebie wszystko - tłumaczą chłopacy: Marcin, Daniel, Krystian, Tomek, Krzysztof, Aleksander. Większość z nich studiuje, m.in. politologię, resocjalizację, inżynierię genetyczną. Mikołaje to także: przyszły żołnierz zawodowy oraz pracownik budowlany, technik mechanik. Ich szoł nie jest dziełem przypadku. - Co roku przypominamy sobie książkę "Wielka wyprawa Mikołaja" - zaznacza Maria Nadolna. - Znamy ją dokładnie, nie tylko imiona reniferów. No i przeprowadzamy wywiady z rodzicami, z opiekunami. Nie ma prowizorki, nie ma ściemy. Gdy dziecko słyszy, że Mikołaj tyle o nim wie, jeszcze bardziej w niego wierzy. - Dzieci wierzą, nawet, gdy widzą że jest nasz sześciu - śmieją się chłopacy, a każdy z nich prosi, by mówić do niego "Mikołaju". Na niegrzeczne, czy kapryśne pociechy mają już oni swoje sposoby: pedagogiczną rozmowę, albo zaangażowanie do pomocy. - Mała Nikola ciągnęła mnie z całej siły za brodę - wspomina Marcin. - Zacząłem krzyczeć i udawać, że mnie to bardzo boli i dziewczynka przestała szarpać! To udawanie ma bardzo dobry cel, mamy najlepsze intencje. Niech dzieciaki się cieszą, że jest na świecie Mikołaj i że chce z nimi być! takie są najlepsze wspomnienia z dzieciństwa i my dorośli mamy im w tym dopomóc.

© 2020 ORIMP   ul. Porzeczkowa 2, 86-061 Brzoza, tel.: +48 502 102 984, +48 500 093 612